Відомий у Херсоні шахіст і депутат міської ради від партії «Укроп» Віталій Володимирович Богданов прокоментував ситуацію, що склалася довкола піску з Чорногорії.

Блогспот Геніч — новий порт та місто на Азовському морі

— Фірма «Ітака», яка обслуговує полігон (сміттєзвалище) уклала контракт на 1 міл. гр. з компанією-посередником договір про утилізацію піску після піскоструминної обробки суден.

Є дані експертизи, що пісок наданий при підписанні контракту і речовина доставлена в порт Херсона — дві різні речовини, раз.

Процедура підписання контракту така, що без першої в місті особи та її підпису неможлива. Коли кимось влаштована паніка торкнулася й мера, він свого підпису не впізнав.

Перспективи розвитку ситуації з речовиною, що зберігається в порту, така: — фірма, що доставила нам пісок, зобов’язана вивести його власним коштом і, якщо підключаться екологи, то можна вимагати і компенсацію за заподіяну навколишньому середовищу шкоду. за час зберігання цього вантажу.

Про полігон… Стоїть питання про створення комунального підприємства із захоронення та переробки твердих побутових відходів.

Якщо громада є постачальником сировини власним коштом, то чому заробляє на це лише приватна фірма, а не місто?

Якщо ви підете на полігон, зняти репортаж. то навряд чи вам вдасться вийти від туди живим, там ціла мафія по сортуванню скла, паперу. металу. і найцікавіше ПЕТ тари, вона найпопулярніша і перероблювана.

Її баржами вивозять до Дніпра на переробку. До фірми Ітака ще багато питань. але нехай цим займається прокуратура, а місто має саме контролювати свій сміттєвий полігон, і отримувати прибуток.