Російська окупаційна армія знову підняла у повітря раритетний літак М-55 «Геофізика» зі спеціальною апаратурою для ведення радіоелектронної розвідки.

На думку аналітиків, окупанти вирішили повернути до роботи цей літак в якосиі ролі «літаючої лабораторії».

За допомогою М-55 «Геофізика» росіяни, ймовірно, проводять випробування або відпрацювання технічних моментів із підвісними контейнерами з розвідувальною апаратурою, які підвішуватимуться під літаки російської тактичної авіації. Про це повідомляє портал Defense Express.

Рідкісний літак помітили з двома специфічними контейнерами під крилами. Йдеться про апаратуру радіотехнічної розвідки УКР-РТ, яку росіяни створювали спеціально під Су-34. Другий контейнер радіоелектронної розвідки – УКР-РЛ.

На думку військових експертів, російська армія вирішила повернути до роботи М-55 «Геофізика» з метою випробування радіотехнічного обладнання, яке буде використано на сучасній тактичній авіації РФ.

Також аналітики припускають, що путінські війська намагатимуться застосувати М-55 «Геофізика» і для проведення демонстраційних польотів поблизу кордону з країнами-членами НАТО.

Таким чином, країна-терорист РФ може імітувати ведення розвідки або дійсно збирати необхідну розвідувальну інформацію.

Військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко зазначив, що раритетний М-55 «Геофізика» використовується росіянами як посилення своєї авіаційної розвідувальної компоненти.

За його словами, на такий крок окупанти пішли, оскільки потенціал їхньої розвідувальної авіації обмежений після знищення літака далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50.

Також він додав, що М-55 «Геофізика» може стати унікальною ціллю для ЗСУ.

Коваленко пояснив, що апаратура для ведення радіоелектронної розвідки УКР-РЛ дозволяє виявляти поодинокі та групові наземні цілі на дальності до 300 км.

У той же час за допомогою УКР-РТ ворог може виявляти засоби зв’язку та РЛС, визначати їх координати та видавати іншу інформацію, яка використовується для удару.

Нагадаємо, у листопаді 2023 року стало відомо, що окупанти розконсервували рідкісний літак М-55 «Геофізика». Він був створений за радянських часів як висотний розвідник для проведення ракетних ударів.

Раніше повідомлялося, що борт далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50 було знищено над акваторією Азовського моря на початку 2024 року.

Готель «Есперанто» — відпочинок на морі влітку 2024

Крім того, захисники «приземлили» повітряний пункт управління ІЛ-22 ВКС РФ.