42-річна Ірина Вискобчук з Генічеська, співробітниці СБУ Херсонської області, їй загрожує від п’яти до десяти років ув’язнення. Національна поліція висунула їй заочну підозру у відсутності на службі без поважних причин, починаючи з 24 лютого 2022 року і до сьогодні.

Українська поліція оголосила підозру 42-річній Ірині Вискобчук з Генічеська

Слідчі з’ясували, що 42-річна Ірина Вискобчук, штаб-сержант та операторка ІІІ категорії Генічеського районного відділення СБУ в Херсонській області, з 24 лютого 2022 року дотепер самовільно ухиляється від виконання обов’язків військової служби.

«Ірина Вискобчук, будучи військовослужбовицею СБУ, безпідставно та без поважних причин проігнорувала наказ про екстрений збір у системі управління СБУ по Херсонщині і не з’явилася на місце його тимчасової дислокації. Вона також не надала керівництву СБУ жодних документів, які б пояснювали поважність та законність її відсутності на службі», – зазначено у повідомленні про підозру.

Головне управління Національної поліції Херсонської області висунуло заочну підозру Ірині Вискобчук за непояву на службу без вагомих причин під час воєнного стану, згідно з частиною 5 статті 407 Кримінального кодексу України.

За цією статтею передбачено покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 5 до 10 років. Відомо, що Ірина Вискобчук народилася в селищі Новотроїцьке Генічеського району на Херсонщині і служила в СБУ з 2019 року за контрактом.

Також головне управління СБУ в Києві та Київській області заочно висунуло звинувачення у колабораціонізмі трьом директорам окупованих шкіл на півдні України: 69-річній Євгенії Півненко з Каланчака Скадовського району, 39-річній Наталії Карпачовій з села Рівне Генічеського району та 50-річному Олексію Кліценку з Кам’янки Запорізької області.