Окупований росіянами Скадовськ

Ситуація в місті Скадовськ складна, люди живуть у страху, під постійним примусом, тож продовжують виїжджати

Російські окупанти в Херсонському місті Скадовськ

Усіх чоловіків, які залишилися в Скадовську на Херсонщині, окупанти поставили на військовий облік та в будь-який момент можуть призвати до свого війська.

В ефірі «Говорить Великий Львів» міський голова Скадовська Олександр Яковлєв розповів, як живе місто в окупації.

«Окупаційна адміністрація все тримає під своїм жорстким контролем. Зокрема, всі чоловіків поставили на військовий облік – примусово, через роботодавців, інші засоби. Наразі їх ще не призивають у військо, але це може трапитися будь-коли», – каже Яковлєв.

За його словами, більшості мешканців, які живуть в окупації, довелося отримати російські паспорти, адже без цього «практично не можливо вижити». Пояснив, що людям інакше не виплачуватимуть пенсії, зарплати, не надаватимуть медичну допомогу.

«Людям просто ставлять ультиматум: або ти отримуєш паспорт і працюєш, або втрачаєш роботу», – говорить міський голова.

Додав, що окупанти готуються до виборів, намагаються показати «красиву картинку», щоб заманити в місто мешканців із різних регіонів Росії, адже Скадовськ – біля моря, тут гарний клімат.

«І зараз у Скадовську більше приїжджих, аніж тих мешканців, які тут залишилися жити», – констатував Олександр Яковлєв.

Додамо, що Скадовськ перебуває під окупацією з першого дня повномасштабного вторгнення 0 24 лютого 2022-го. Місто залишили всі підрозділи ЗСУ, ТРО, СБУ, поліції. 6 квітня 2022 року, після того як 16 березня його забрали в полон та чисельних погроз зі сторони окупантів через відмову співпраці, мер міста Олександр Яковлєв залишив Скадовськ.

До повномасштабного вторгнення у Скадовську проживало близько 17 тисяч людей. Щороку на місцеві пляжі приїжджало до 50 тис. туристів.

Скадовськ до війни буд херсонським курортом на Чорному морі який з кожним роком набував все більшої та більшої популярності