Спорт в Херсонській області

Спортивні досягнення Херсонських спортсменів в довоєнний час.

Футбол в Генічеську

В Херсонській області до початку російсько-української війни був дуже потужний потенціал для розвитку спорта та фізкультури.

Взагалі більш ніж 17 спортивних футбольних клубів існувало в довоєнний час в Херсоні та області.

Херсонські гравці в футбол приймали участь в таких заходах як відкритий кубок Асоціації футболу АР Крим та м. Севастополя та займали там призові місця.

Сильні спортивні традиції були до війни в курортному містечку Генічеськ.

В цьому місту в кращому розумінні цього слова вирували спортивні змагання по різним видам спорту

Футбольний Генічеськ — ця тема не сходила з сторінок місцевої преси.

Футбол в Генічеську

Ось наприклад що писала місцева газета «Приазовська Правда» в Генічеську

Людно було минулого четверга біля Генічеська ЗОШ №3. Урочисто під звуки фанфар тут відбулося відкриття універсального спортивного майданчика зі штучним покриттям.

3 школа в Генічеську

Херсонські будівельники звели цей шедевр європейської інженерної думки в гранично стислий термін – лише за два місяці.

За ініціативою Федерації футболу України та його президента Ігоря Суркіса в Україні до кінця року буде відкрито 500 таких майданчиків. Генічеська – десята на Херсонщині.

Розділити радість до генічан приїхали гості з управління з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації та обласної федерації футболу.

3 школа в Генічеську

Наголошуючи на урочистості моменту, нарівні з державним гімном прозвучав і гімн школи. Директор генічеської третьої школи, Тетяна Микитась, подякувала будівельникам та районній владі за такий дорогий подарунок.

Цей факт насправді показує, як уряд Януковича дбає про підростаюче покоління. За шкільною традицією дорогим гостям вручили хліб-сіль.

Представники обласної федерації футболу подарували генічним футболістам десять футбольних м’ячів.

3 школа в Генічеську

Сергій Шкарупа, начальник управління з питань фізичної культури та спорту Херсонської облдержадміністрації, зазначив, що завдяки роботі тренерів рівень підготовки генічних спортсменів наближається до рівня обласних центрів.

Це підтверджує їхню участь у змаганнях як обласного, так і міжнародного рівня.

Нашій державі потрібне не лише інтелектуально розвинене, а й фізично здорове молоде покоління.

Генічеські футболісти з честю несуть спортивну славу Генічеського району, наприклад, у першості Херсонської області успішно бере участь генічний клуб «Азовець».

Можливо, багато юних гравців стануть гідним резервом збірної України з футболу і затьмарять славу Андрія Шевченка, – зазначив голова Генічеської райдержадміністрації Олександр Гонтар.

У слові у відповідь спортсмени генічної школи Артем Дьячишин та Олександр Умеренков запевнили, що гідно нестимуть традиції спортсменів старшого покоління.

Олександр Гонтар перерізав стрічку, що відкриває вхід на спортмайданчик під скандування слова «Дякую», що луною розносилося генічеським мікрорайоном.

Десятки букетів гвоздик вручили школярі гостям школи – начальникам управлінь Генічеської райдержадміністрації, сільським головам, керівникам підприємств Генічеська, лідерам громадських та політичних організацій Генічеського району, підприємцям, які підтримують генічеських спортсменів матеріально.

Концерт на день міста в Генічеську до війни

Право першим випробувати спортивний майданчик було надано найкращим спортсменам школи, чемпіонам Генічеського району та області з боксу, легкої атлетики, футболу, боротьби.

Створював та підтримував бадьорий настрій у присутніх на святі генічеський симфонічний оркестр під керуванням Юрія Тхурша.

У Генічеську зроблено реальний крок до розвитку українського футболу