У січні 2021 року фахівцями Херсонського Водоканалу завершено реконструкцію підвищувальної станції водопостачання, розміщеної у ЦТП-67 за адресою вул.49-ої Гвардійської Херсонської дивізії, 41-Б. Працівниками дільниці з ремонту та експлуатації насосних станцій III-го підйому служби водопостачання було встановлено 2 нових насосних агрегати Grundfos, дві сучасні засувки Ø150 з обґумованим клином, замінено 20 м трубопроводу, налаштовано станцію автоматичного регулювання тиску в мережі водопостачання.

Це дозволить стабілізувати тиск води у житлових будинках за адресами вул. 49-ої Гвардійської Херсонської дивізії, 49, 49/1, 49/2, 51, 53; вул. Покришева, 41, 41-А, оперативно виконувати локальні переключення на водопровідній мережі, сприятиме підвищенню надійності і ефективності роботи насосної станції, збільшенню строку служби обладнання, запобіганню аварійності мереж внаслідок гідравлічних ударів.

Нове насосне обладнання, зберігаючи необхідну потужність, споживає у 2,5 рази менше електроенергії. Насоси, загальною вартістю 255 600 грн., придбано за рахунок інвестиційної складової тарифу на послуги Водоканалу.

Для мешканців 7-ми багатоквартирних будинків II-го Таврійського мікрорайону реконструкція ЦТП-67 – це гарантоване поліпшення умов користування послугами Водоканалу, постійний тиск води у крані, незважаючи на години масового водорозбору, якість та безпека водоспоживання.

Для довідки. Херсонський Водоканал обслуговує 62 насосні станції III-го підйому із загальною кількістю насосів – 168 одиниць, 12% з яких потребують заміни. У 2021 році на підвищувальних насосних станціях III-підйому заплановано встановлення ще 8 нових насосів.

Як на Херсонщині степовим водопроводом «змило» бюджетні кошти?
Цього разу спеціалісти відділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі розкрили «нову» схему маніпуляцій з державними коштами суб’єкта господарювання, який побудував груповий водопровід між двома степовими районами на Херсонщині.

Податківці провели ґрунтовне аналітичне дослідження фінансово- господарських операцій херсонського підприємства ТОВ «Х» — підрядника робіт, яке стало переможцем торгів на будівництво водопроводу та отримало від розпорядника бюджетних коштів майже 42 млн гривень державних коштів.

Тільки от бажання посадових осіб ТОВ «Х» вкрасти гроші держави виявилось сильнішим за обов’язки по виконанню умов договору, а спокуса завищити вартість робіт шляхом безпідставного документального оформлення нереальних господарських операцій перемогла власну совість.

Тож, до формальної виписки виробничої, бухгалтерської та податкової документації будівельний «новатор» залучив двох власних субпідрядників із інших регіонів, які отримали на свої банківські рахунки 18,6 млн гривень, мали негативну податкову історію та умисно «вміло» завищували вартість будівельних робіт. Виникає дуже просте питання – коли ж бюджетні кошти перестануть бути спокусою для шахраїв. Висновок один.

В умовах бюджетної децентралізації питання раціонального використання коштів платників податків області потребує особливого контролю та підзвітності перед громадами. Пресслужба Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

Покровский сквер — в чистоте и порядке!

Зоя Бережная — основательница Покровского сквера в Херсоне, уже 11 лет, содержит его в порядке. Сегодня готовили сквер к одному из больших православных праздников — Покрове Пресвятой Богородицы.

Разные политические силы, без агитации и пропаганды, сделали уборку в сквере, полили цветы. Воду, для работ, предоставило КП «Херсонводоканал» в лице директора Михаила Чемериса. Большая благодарность всем, кто принял участие!

Мешканці житлових будинків не замислюються про наслідки своєї недбалості

Серпень і вересень, як правило, багаті на звернення споживачів з причини засмічень каналізації. «Затори», що виникають на внутрішньобудинкових, дворових та вуличних мережах у період активного консервування, створюють загрозу безперебійному водовідведенню міста.

Це додає проблем не тільки службі водовідведення Водоканалу, а й створює некомфортні умови проживання і для самих жителів. Цього року дуже складними виявилися карантинні місяці — деякі споживачі, ніби заради власної безпеки, не обтяжували себе прогулянкою до сміттєвого контейнера у дворі, а вирішували питання звільнення квартири від сміття просто скидаючи його у каналізацію.

При такому ставленні аварії на мережах водовідведення неминучі. Фахівці служби водовідведення вимушені залишати заплановані заходи з реконструкції обладнання та витрачати час на ліквідацію засмічень: спочатку промивають труби гідродинамічним способом, потім прочищають тросом зі своєрідним йоржем, після чого у вузький каналізаційний колодязь на тросі спускається працівник та збирає сміття у відро, яке передає наверх.

Робота не з приємних, якщо враховувати, що промивання буває успішним часто з 3-4 спроби, а трос з йоржиком, який зібрав на себе чергову пробку, часто доводиться витягувати за допомогою транспортного засобу. І, що дуже дивно, працівники Водоканалу часто наражаються на незадоволення мешканців будинків, у дворах яких виконуються «брудні» роботи, що супроводжуються, безумовно, неприємним запахом.

«Мешканці житлових будинків не замислюються про наслідки своєї недбалості: щоденно ми ліквідовуємо до 30 засмічень, у яких знаходимо подрібнені кавунові шкірки, обрізки овочів, засоби особистої гігієни, рушники, ганчір’я та інше. Останнім часом – багато медичних масок.

Це вже не говорячи про волосся та жири. Весь цей «скарб» створює підпори у підвалах, що викликають розгерметизацію внутрішньобудинкових мереж каналізації та витоки стічних вод, випарами яких вимушені дихати всі мешканці будинку. Цьому можна запобігти, якщо використовувати каналізацію лише за призначенням і не робити з неї смітник», — прокоментував ситуацію заступник начальника служби водовідведення Водоканалу Юрій КУФТО.

Вкотре закликаємо споживачів дотримуватися правил користування каналізацією, і пам’ятати, що у каналізацію дозволено скидати фізіологічні відходи та рідини, що не мають клейкових властивостей.

Жири і волосся, які здатні накопичуватися на стінах труб, поступово зменшують їх пропускну спроможність, а іржа, пісок, ганчірки, поліетиленові вироби створюють інколи настільки серйозні закупорювання, що усунути їх можливо лише за допомогою спецтехніки або заміни ділянки мережі.

Для довідки. Водоканал обслуговує 297 км каналізаційних мереж, по яких стічні води за допомогою 17 насосних станцій каналізації потрапляють на очисні споруди каналізації.

У 2020 році працівниками Херсонського водоканалу виконано промивання більше 32 км каналізаційних трубопроводів, ліквідовано 3564 засмічення (з них диспетчерською службою — 1249), відремонтовано 96 колодязів, відновлено 93 кришки на каналізаційних колодязях, виконано обстеження на герметичність 424,5 км мереж водовідведення.

Плодотворное сотрудничество

Валерий Бублиенко — глава ОСН №27. Делится опытом работы с депутатом своего округа Дмитрием Больботом.

За время сотрудничества успели сделать много того, что, годами, не делали представители городской власти.

Сейчас идёт монтаж светильников по улице Рабочая (в районе улиц 6-я и 10-я Западная). Здесь никогда не было освещения.

После ремонта, на этом участке, дорожного покрытия, ходить стало опасно, особенно в тёмное время суток. Водители едут быстро и могут не заметить пешехода.

Тротуар вдоль дороги — отсутсвует и люди вынуждены ходить по проезжей части. После того, как улица будет освещена поднимут вопрос о необходимости тротуара.

Также, Валерий Иванович поделился опытом замены труб для подачи воды, которым уже более 50 лет. Дирекция ГКП «Херсонводоканал» пошла на встречу людям, учла их просьбы и проводит замену труб, которые жители улиц купили за свои деньги.

Также, проводится ремонт дорожного покрытия. Об асфальте, пока, речь не идёт. Однако, укладка асфальтного покрытия не снимается с планов модернизации дорог.

Зустріч за ради розуміння

Сьогодні відбулася робоча зустріч голів ОСББ, представників ГО «Центр розвитку ОСББ»,пліч-о-пліч з директором МКП»Херсонводоканал»-Чемерисом М.В. та спеціалістами підприємства стосовно впровадження ЗУ «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Жваві дискусії,обговорення та досягнення загальної думки, бажання на співпрацю дали попередній результат стосовно даного питання:спільними зусиллями та заради інтересів громади досягнемо бажаного результату.

Вибачте за тимчасові незручності

Цілий день відсутня вода у багатоповерхівках за адресами Лугова 24,і 33. Причина- відсутність ел. енергії на підкачці води вказаних будинків.

Колеги- енергетики намагаються оперативно ліквідувати аварію. А поки, що друзі підійдіть до теплопукту і наберіть води на господарські потреби безкоштовно. Вибачте за незручності. Михайло Чемерис

Сотрудничество горожан, депутата и руководителя коммунального предприятия- залог успеха!

Сегодня, на встрече, депутат Дмитрий Больбот и директор КП «Херсонводоканал» Михаил Чемерис обсудили проблему канализационной системы 29 квартала. Здесь, приблизительно месяц назад, закончились работы по прокладке трубопровода. Более 20 лет Нефтезавод шантажировал жителей города, издевался над ними путём подачи ржавой воды всего 2 часа в сутки.

При поддержке депутатского корпуса, городского головы Владимира Миколаенка, его первого заместителя Игоря Козакова и благодаря активной позиции депутата Дмитрия Больбота, в этом году, выделены деньги из городского бюджета на прокладку новых труб. Горожане, наконец, почувствовали, что живут в 21 веке. В свою очередь, горводоканал сработал быстро и продуктивно.

В течении всего рабочего процесса, происходили выездные совещания представителей водоканала, мэрии, депутата Дмитрия Больбота, а также жителей квартала.

Теперь речь идёт о частичной замене канализации. Это дело не одного года и все понимают, что в этой каденции мы уже ничего не успеем, поскольку необходимо делать проект, поднимать документацию, выделять деньги.

Как говорится, терпение и труд все перетрут. Опасения жителей квартала касательно того, что Нефтезавод заварит канализационные люки — необоснованны.

В свою очередь, директор КП «Херсонводоканал» Михаил Чемерис доходчиво объяснил сложившуюся ситуацию, разложив все по полочкам. Вот что значит человек находится на своем месте.

Жители города очень надеются на дальнейшее сотрудничество с депутатом Дмитрием Больботом и горводоканалом.

Авария водопровода на ул. Украинской Армии

Ночью ликвидировали аварию, на ул. Украинской Армии, работники аварийной службы Горводоканала Херсона. Город может спать спокойно, когда есть службы, которые работают ответственно и слаженно. Утром подачу воды восстановили, и люди, проживающие на 29 и 30 квартале благодарны ремонтной бригаде.

У серпні 2020 року в с.Степанівка працівниками дільниці з ремонту та експлуатації водопровідних мереж Водоканалу було прокладено 250м сучасних ПЕ-труб діаметром 90 мм (гарантійний термін експлуатації — 50 років) та встановлено нові комплекти запірної арматури.

Відтепер по новому трубопроводу вода зі свердловини, яка розміщена на території ТОВ «Механічний завод», піде у селище. Вжиті заходи дозволять надати мешканцям більше води та стабілізувати водопостачання с.Степанівка навіть у літні поливні місяці, сприятимуть підвищенню надійності експлуатації мереж та дозволять виконувати ремонтні роботи на мережах при мінімальних обмеженнях водопостачання.

Роботи виконані за рахунок інвестиційної складової тарифу на водопостачання. У рамках реалізації Програми ефективної роботи водопровідно-каналізаційного господарства на 2016-2020 роки Водоканал системно та планомірно відновлює водопровідні мережі міста для поліпшення якості своїх послуг.

Довідка. У 2020 році Водоканалом замінено 2,4 км водопроводу, 81 засувка, відремонтовано 47 пожежних гідрантів, відновлено 30 водопровідних колодязів, встановлено 25 кришок на колодязях водопровідних мереж.

Спасение утопающих- дело рук самих утопающих

Прошло более 70 лет, после массовой застройки города частными домами на Северном, Восточном, Шуменском микрорайонах. Строились люди сами. своими силами, а когда подошли в их районы коммуникации водопровода, то сами прокладывали трубы.

Прошло время, и трубы исчерпали свой ресурс, сгнили, причем одновременно во всем городе. Люди проживающие на Западных улицах, были запитаны водой от Нефтезавода, но теперь это передано на баланс Горводоканала в плачевном состоянии. Заменить все трубы в городе одновременно не выдержит бюджет нашего города.

Выход только один- жильцы покупают трубы и оборудование, а Горводоканал помогает их уложить, а подключайтесь сами. В наше трудное для выживание время, у многих не хватает на хлеб, не то, что на трубы, но затянув пояса люди приняли решение и собирают деньги на материалы.

У всех нет возможности, по этой причине за них платят те, кто может, иначе без воды будут все. Так поменяли трубы на ул.9 Западная, это стало возможным благодаря слаженной работе квартального Бублиенко В.И. и депутата Больбота Д.А. со всеми жильцами, принимавшими участие.

Новые условия жизни. новые отношения строятся между властью и народом, учимся выживать и строить, не смотря на все трудности и тяготы. Геннадий Шелестенко

2 липня 2020 року фахівцями Херсонського Водоканалу виконані термінові аварійно-відновлювальні роботи на водогоні діаметром 800мм на розі вулиць Макарова та Комкова.

Останнім часом почастішали аварійні ситуації на залізобетонному водогоні по вул.Комкова між вулицями Макарова та Донецькою. Тривалий термін експлуатації водогону та велика глибина залягання сприяли його зносу та порушенню герметичності.

Технічним відділом Водоканалу за допомогою електронної гідравлічної моделі системи водопостачання мікрорайону був детально прорахований оптимальний варіант забезпечення водою мешканців Житлоселища в обхід зношеної ділянки, який був затверджений на виробничій нараді підприємства.

Аварійну ділянку довжиною 700 м було виключено з технологічної схеми водопостачання міста, а гідравлічні параметри мереж Житлоселища були відрегульовані з метою забезпечення нормативних умов водоспоживання.

Тому мешканці прилеглих будинків без проблем отримали воду від водогону по вул. Івана Богуна. Це забезпечило необхідний напір, надійне водозабезпечення, скорочення втрат води та експлуатаційних витрат, пов’язаних з частими ремонтами, та дозволить уникнути соціальної напруги, що виникала кожного разу при аварійних ситуаціях на зношеному водогоні по вул.Комкова.

Використання передових технологій, зокрема, гідравлічної моделі водопровідних мереж, та впровадження сучасного обладнання для водопостачання та водовідведення – шлях до послідовного та обов’язкового поліпшення якості послуг, що надаються Водоканалом населенню міста.