Севастополь для російських загарбників – це технологічний хаб, без якого неможливо утримувати флот РФ у Чорному морі, а задача ЗСУ зробити неможливим використання росіянами морських баз.

Джерело: командувач Військово-морських сил України віцеадмірал Олексій Неїжпапа в інтерв’ю «Українській правді»

Пряма мова: «Севастополь – це головна база, яка повністю задовольняє утримання флоту, ремонтну базу, це декілька ремонтних заводів, а ще ж аеродроми, і той же «Бельбек», і «Кача». У тому ж Новоросійську немає ні аеродромів, ні великих ремонтних заводів, ні таких місць зберігання озброєння тощо.

Це за великим рахунком одна з причин, чому вони в Криму опинилися в 2014 році. Тому що без Севастополя тримати Чорноморський флот в Чорному морі вони б не змогли».

Деталі: Він уточнив, що Севастополь – це база, яка будувалась сторіччями. Зокрема, там розосереджені боєприпаси, запаси пального, які заховані в горах, їх не так легко вразити. Там же знаходяться ракети «Калібр», бо є закриті системи їх зберігання.

По-друге, сказав командувач, у Севастополі – центр медичного забезпечення, великий шпиталь і таке інше. Там же побудовані всі освітні заклади. «Тобто Севастополь – це такий стратегічний хаб», — пояснив Неїжпапа.

За його словами, у Новоросійську, наприклад, знаходитися флоту РФ, особливо в значній кількості, чисто фізично небезпечно. «Той військовий порт, який Росія будувала уже під час незалежності України, він був збільшений, але він недостатньо розвинутий, щоб забезпечити базування Чорноморського флоту», — сказав командувач.

На питання, наскільки реально зробити так, щоб Росія, навіть контролюючи окупований півострів, не могла використовувати його морські бази, Неїжпапа відповів: «Це робота, яку треба зробити. Є задача президента, головнокомандувача Збройних сил, і ми будемо працювати».

Севастополь

Севастополь — це місто, розташоване на південному заході Криму та є одним з найважливіших портів на Чорному морі. Це також ключова військова база для Російського Чорноморського флоту.

Основане в 1783 році, Севастополь має багатий історичний багаж. Місто служило ключовим пунктом в кількох війнах, включаючи Кримську війну в 1854-1856 роках та Другу світову війну, коли воєнні події в Криму, зокрема облога Севастополя (1941-1942), стали символом героїзму та витримки.

Одним із важливих аспектів для Росії є те, що Севастополь функціонує як база для Чорноморського флоту. Цей флот є одним з найстаріших та найбільших у світі і відіграє важливу роль у стратегічних планах Росії в Чорноморському регіоні. Севастопольська база дозволяє Росії контролювати важливі морські шляхи та забезпечує її присутність у Чорноморському регіоні.

Однак слід відзначити, що статус Севастополя є предметом міжнародних суперечок. В 2014 році Росія анексувала Крим після референдуму, що був широко визнаний багатьма країнами як незаконний. Багато країн і міжнародні організації визнали анексію Криму як порушення міжнародного права, і вони не визнають право Росії на контроль над Севастополем та Кримом.

Автор — Голосеевский Ванек