Жителі Херсонської територіальної громади можуть подати заявку на отримання грошової допомоги від міжнародних організацій. З 15 січня 2024 року УВКБ ООН (UNHCR Ukraine) продовжує програму грошових виплат. Наразі виконавчим партнером виступає БФ «Право на захист».

Про це повідомляє Херсонська МВА.

Зазначається, що сума допомоги становить 3600 грн на особу та покриває тримісячний період. Тобто загальна сума на кожного члена родини становить 10800 грн.

Ви можете подати заявку, якщо ваша родина не отримувала раніше допомогу від міжнародних організацій, має дохід, менший за 5400 грн на члена родини, належить до певних категорій та має хоча б один із критеріїв вразливості.

Хто може отримати допомогу

  • переселенці, які перемістилися після 24.02.22;
  • особи, які не переміщувалися після 24.02.2022, але постраждали від воєнних дій у таких областях: Дніпропетровська, Одеська, Запорізька, Харківська, Чернігівська, Сумська, Миколаївська, Херсонська, Донецька;
  • люди, які повернулись до своїх місць постійного проживання після вимушеного переміщення до іншої області/країни через воєнні дії від 24.02.2022.

Критерії вразливості

  • родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
  • родина, яку очолює одна самотня/кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
  • родини з однією або декількома особами з особливими потребами. А саме ті, які мають: інвалідність, хронічні захворювання. Перелік не обмежується тільки цими критеріями особливих потреб;
  • прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).

Куди звертатися

Оскільки Херсонська міська територіальна громада перебуває в зоні бойових дій, то надавачем допомоги запроваджено роботу мобільних груп.

Рух мобільних груп публікується в телеграм-каналі.

Більш детальна інформація – на на офіційній сторінці БФ «Право на захист».

Гаряча лінія УВКБ ООН: 0-800-307-711

Зверніть увагу

Посилені перевірки переселенців (ВПО)— що робити, щоб не втратити виплати

Оператори або представники надавача грошової допомоги в жодному разі не мають право запитувати цифри які знаходяться на зворотньому боці вашої платіжної картки (CVC), а також пін код.