Досить дивне питання скажете ви, адже достатньо поглянути на адміністративну карту і ви одразу побачите, що Генічеськ це Херсонська область.

Генічеськ це яка область

Однак така очевидна відповідь в умовах російсько-української повномасштабної війни не така очевидна з погляду реалій.

Так, на момент написання статті Херсонська область розділена на дві частини лінією фронту, яка проходить вздовж русла річки Дніпро.

На правому березі Херсонської влади у місті Херсон українська влада, а на лівому березі – російська влада.

Обидві сторони наполягають на своїй власності Херсонської області. Українська влада згідно з численними міжнародними договорами та домовленостями, у тому числі і з Російською Федерацією наполягає, що вся Херсонська область належить Україні.

Це підтверджують і країни-сусіди та країни, які входять до ООН. Херсонська область так само, як і інші три області, а також Крим визнаються територією України.

У той же час Росія стверджує, що Херсонська область це її територія. Як підстава вона наводить наявність її військ та російського адміністративного апарату на лівобережній частині Херсонщини.

Також як докази своєї приналежності Херсонщини керівництво РФ наводить результати проведеного їй під час активних бойових дій референдуму.

На якому нібито жителі Херсонської області висловилися за приєднання до Росії.

Цей аргумент не витримує жодної критики, т.к. проведення референдумів у прифронтовій зоні за наявності військового та репресивного апарату ніколи не дадуть правдивого результату.

Будь-які голосування в окупованій зоні та ще й у ході війни самі по собі є юридично нікчемними.

Генічеська область Херсонщини

Проте за фактом на лівобережжі російська армія встановила російську владу. Адміністративним центром лівобережжя Херсонської області росіяни призначили невелике місто Генічеськ на Азовському морі.

Вибір обумовлений безпекою російської адміністрації від українських обстрілів. Генічеськ це більш-менш великий населений пункт Херсонщини, який знаходиться на максимальній відстані від лінії фронту.

Щоб не заплутатися у цій військовій географії Херсонської області редакція сайту Генічеськ Інфо запровадила нове тимчасове географічне поняття – Генічеська область Херсонщини.

Саме це поняття бездоганно точно характеризує нинішній стан Херсонської області, розділеної на дві частини.

На Правобережжі знаходиться Херсонська область з адміністративним центром у Херсоні, на Лівобережжі знаходиться Генічеська область з адміністративним центром у місті Генічеськ.

Введення в обіг поняття Генічеська область усуває існуючу з боку Росії плутанину, коли керівництво РФ називає лівобережжя чомусь Херсонською областю, хоча місто Херсон не перебуває під їхньою владою.

До речі РФ сама залишила і правобережжя Херсонської області і Херсон, коли без бою вивела звідти свою адміністрацію і свою армію.

Це не дивлячись на наявність транспортних артерій через Дніпро у вигляді греблі Каховського водосховища та Антонівського мосту через Дніпро

Насправді переміщення Генічеська з однієї області до іншої це цілком нормальний стан курортного містечка. 1944 року після утворення Херсонської області Генічеськ був виключений зі складу Запорізької області та включений до складу Херсонської.

У 20-х роках минулого століття під час адміністративних реформ Радянської влади Генічеськ якийсь час був навіть у складі нинішньої Дніпропетровської області.

Тобто. створення Генічеської області Херсонщини у низці адміністративних експериментів цілком нормальна подія.

Мелітопольська область


За прикладом Генічеської області на карті вже напрошується наступний географічний термін – Мелітопольська область.

Таким чином можна усунути плутанину, коли Росія називає своєю Запорізьку область, хоча адміністративна столиця знаходиться в неконтрольованому РФ місті Запоріжжі.

І якщо Херсон з березня по листопад 2022 року був під російською владою, то Запоріжжя і дня не було окуповано Росією.

Таким чином, поняття Мелітопольська область логічно пояснювала статус окупованої Росією частини території Запорізької області і не призводила б до плутанини.

Звичайно, ходіння термінів Генічеська область та Мелітопольська область буде обмежено після закінчення російсько-української війни.

3 квітня 2024

Джерело — стат’я з Генічеського сайта