В ефірі телеканалу «1+1» 19 червня 2020 р. – в. о. міністра освіти та науки України ЛЮБОМИРА МАНДЗЛІЙ розповіла, що технології дистанційного навчання будуть застосовуватись і надалі.

Найкраще для відпочинку Азовське море

Ось її слова:
— “Я думаю, що технології дистанційного навчання використовуватимуться в школах тепер дедалі більше. І ми перейдемо до іншого формату навчання.

Тобто поєднуватиметься класно-урочна система та технології змішаного навчання. З вересня, я думаю, що вони краще використовуватимуться в наших школах”.

На тому ж телеефірі було озвучено, що у Києві, у період дистанційного навчання, кожен 5-й школяр не мав технічної можливості навчатися. А це 20% від усієї кількості учнів. У тому числі 34% взагалі ігнорували навчання, тобто. припинили вчитися. В Україні ж, у період карантину, кожен третій учень не мав можливості навчатися в режимі он-лайн.

В. о. міністра освіти та науки каже: — «А це заходи безпеки, в аудиторіях учні сидітимуть не більше ніж 15 осіб, із розрахунку по одній людині за однією партою». У цьому обов’язкове носіння про санітарних масок (намордників). Це означає скорочення кількості учнів в одному класі, за середньої наповнюваності в міських школах по тридцять осіб у класі. Але і це не все!
Справа в тому, що, як пояснила в. о. міністра, сидіти за партами і не доведеться!

При цьому вона демонструє розуміння, що шола це живий контакт це соціалізація. Але ж, запроваджуючи дистанційне навчання, саме ці живі зв’язки між людьми розриваються, припиняються.

Достойно уваги і те, що регіонами України 23 червня 2020 р. пройшли акції під назвою «Відкрийте табори». Там мітингували працівники дитячих установ.

Дитячі табори – єдині установи , яким не дозволили розпочати роботу. Їхні представники заявляють наступне:
— Ми не можемо зрозуміти логіку керівників, які забороняють нам почати приймати дітей для відпочинку.

Адже аргументів, які об’єктивно не дозволяють працювати дитячим таборам, нам не наводять. Ми готові дотримуватися всіх вимог. Усі працюють, окрім дитячих таборів. 90 відсотків це приватні. Якщо ми не відкриємось зараз, ми наступного року вже не відкриємося. ГАЛУЗЬ БУДЕ ЗНИЩЕНА».

І діти, і їхні батьки хочуть, щоби відкрили табори. Щоб діти відпочили та мали змогу соціалізуватися. Щоб вони не сиділи влітку перед комп’ютерами. Адже табори можуть виконати усі санітарно-епідеміологічні норми.

Проте керівники обласних штабів з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації стверджують, що не можуть ухвалити рішення про відкриття дитячих таборів, доки таке рішення не ухвалить Кабінет Міністрів України.

Значить, настав час уже всім, без винятку, погодитися з тим, що «Карантин по COVID-19» – це лише ПОВЕДЕННЯ. ДЛЯ ЧОГО?…

А давайте підіб’ємо підсумки, що сталося за час так званого карантину.

ЗА ТРИ МІСЯЦЯ КАРАНТИНА 2020 р. :

— підприємці дрібного та середнього рівня десятками тисяч, масово розорилися, вимушено проїли всі ресурси та оборотні кошти, втратили можливість мати площі, що орендуються, за які і в період простою треба було платити;

— різко скорочено та звільнено великі маси бюджетників, найманих працівників у багатьох сферах та галузях;

— виросла статистика, що ретельно приховується, але явні для багатьох суїциди в різних вікових групах, особливо соціально незахищених (старі, молодь);

— різко зросла конфліктність у суспільстві, викликана різким зниженням рівня життя, розривом соціальних зв’язків, зростанням злиднів, бідності, порушення нормальної діяльності таких соціальних інститутів, як дитсадки, школи, навчальні заклади.

Так зване дистанційне навчання роз’єднало дітей від дітей, батьків від батьків, вчителів та вихователів від учнів.

Воно ліквідувало об’єктивні, реальні можливості вчитися і сильно спотворило результат такої форми навчання, коли замість учня за них змушені «вчитися» їхні рідні та близькі;

— батьки не можуть мати можливість повноцінно працювати і заробляти гроші, тому що потрібно сидіти з дітьми вдома, і замість закритих шкіл та навчальних закладів, замість вчителів та педагогів, організовувати навчання своїх дітей, організовуючи їхню безпеку та життєдіяльність.