Версія міністерства оборони рф про те, що під’їзд багатоповерхівки в Бєлгороді 12 травня зруйнував фрагмент збитої української ракети «Точка-У», є малоймовірною, вважає розслідувальна група Conflict Intelligence Team.

Будинок у Бєлгороді зруйнував боєприпас РФ

В будинок, ймовірно, поцілив російський боєприпас, заявив засновник CIT Руслан Левієв на YouTube-каналі журналіста Майкла Накі в понеділок, 13 травня.

Проаналізувавши фото- і відеоматеріали з Бєлгорода, розслідувачі дійшли висновку, що, з великою ймовірністю, влучання в будинок відбулося з північного сходу.

За словами Левієва, на такий напрямок удару вказує, зокрема, те, що вікна в будівлі вибито з північно-східного боку, а з протилежного боку, зверненого в бік України, вікна залишилися цілими.

В Бєлгороді зруйнована багатоповерхівка.

«Версія про те, що ракета від української «Точки-У» могла так змінити свою траєкторію під дією ракети ППО, щоб вдарити з цього боку будинку, видається нам малоймовірною», — наголосив засновник CIT.

«З урахуванням напрямку прильоту, однією з найочевидніших версій є влучання зенітної керованої ракети, наприклад, від комплексу С-300. Характерних слідів розльоту осколків може бути не видно через масштаби обвалу. Ми допускаємо, що бойової частини такої ракети може виявитися достатньо для обвалу під’їзду», — сказав Левієв.

Іншою «досить очевидною версією», за його словами, є позаштатне сходження авіаційної бомби ФАБ-250 або ФАБ-500 з універсального модуля корекції та планування (УМПК). «На користь цієї версії свідчить те, що незадовго до вибуху повідомлялося про запуск плануючих авіабомб по Харківській області», — вказав засновник CIT.

«Встановити напевно, який боєприпас вдарив по будинку, поки що неможливо, проте, найімовірніше, це сталося через дії російської сторони», — резюмував Левієв.

Під час обвалу під’їзду в Бєлгороді загинуло 15 осіб

Співробітники міністерства з надзвичайних ситуацій (МНС) росії завершили пошуково-рятувальні роботи на місці обваленого під’їзду в Бєлгороді. Рятувальники дістали з-під бетонних завалів 32 людини — 17 із них вдалося врятувати, 15 загинули, повідомили у російському МНС.

Відео моменту руйнування будинку в Бєлгороді

Міноборони рф раніше поширило повідомлення, у якому стверджувала, що буцімто українська сторона обстріляла Бєлгород із застосуванням ракетного комплексу «Точка-У», реактивних систем залпового вогню «Вільха» і RM-70 «Вампір». Фрагментами однієї зі збитих ракет «Точка-У», за твердженням російського військового відомства, і було пошкоджено житловий будинок.